Sportovní oddíl Lvíčata při SDH Lhůta

Ahoj holky a kluci, milí rodiče. 

Vítejte v sekci Oddílu mladých hasičů při Sboru dobrovolných hasičů Lhůta.

Vznikly jsme na podzim roku 2021 a to jako volnočasový oddíl pro zábavu a sport. Oddíl se zabývá celoroční činností a to nejen v rozvoji mladých hasičů. Náplní není pouze hasičský sport, ale všeobecný rozvoj dovedností a pohybových aktivit, aktivní odpočinek a zábava. V současné době má náš oddíl 20 členů ve věku od 3 do 10 let (14 kluků a 6 holek). Schůzky se konají v místní "hasičárně" nebo na venkovním hřišti. Potkat nás ale můžete i v lese, na sportovním hřišti nebo v plaveckém bazénu.

A proč se věnujeme i hasičskému sportu? Jsme sportovní kroužek se zaměřením na všestranný rozvoj a právě hasičský sport v tomto směru všestrannosti pomáhá. Náplň soutěží je kombinace rychlosti, obratnosti, šikovnosti, ale také soustředění a klidu. Patří tam i teoretická příprava a vzdělávání. Děti si zastřílí ze vzduchovky, naučí důležité uzle, zaposilují při lezení po laně, naučí zdravovědu, orientaci v přírodě, topografii … no, je toho hodně. A co pro nás bylo asi nejdůležitější, tak to je možnost, že si děti již v brzkém věku mohou zasoutěžit na velkých soutěžích a získávají tak obrovské zkušenosti, které pak mohou uplatnit i v jiných sportech.

Pokud tě zajímá víc, koukni se do naší historie schůzek nebo se přijď na naši schůzku podívat. Všechny naše akce jsou veřejné. Potkáváme se pravidelně každý týden i v zimních měsících. Místo a čas schůzky najdeš v kalendáři nebo nás kontaktuj – sdhlhuta.deti@gmail.com – tel. 602 609 977 (Radek Vízner).