Rok 2019 - Vesmírná KOMETA/ Republika KOMETA 

Společný cíl celotáborové hry: Hledání ztracené KOMETY, kterou nám ukradla černá můra Kadimůra. 

0. Dříve než jsme odjeli na tábor přišla nám tajná zpráva:

Hlášení KOSA (KOsmická Stopařská Agentura): Díky vaší podpoře se naší agentuře KOSA podařil obrovský zlom v mimogalaktickém výzkumu. Dne 1.června vystřelí KOSA speciální družici pro průzkum nové GigaGalaxie. Družici budou řídit dva speciálně cvičení psi BYLINKA a KOUDY. Dle výpočtu je předpokládaný návrat zpět na zem načasován na 27. července tohoto roku. 

I. 

27.7. 2019 jsme se měli všichni hlásit v našem hlavním městě, probíhalo sčítání lidu = TAK JSME SE DOSTAVILI NA TÁBOR

Byli jsme natěšeni, co nás čeká. Náš táborový areál byl jiný než jindy. Hlavní budova se proměnila v tajnou kancelář KOSA (Kosmická Stopařská Agentura). Moc jsme o této agentuře nevěděli, ale tušili jsme, že krom výzkumu ve vesmíru také komunikuje s mimozemskými civilizacemi. 

První večer jsme u táborového ohně zavzpomínali na historii naší republiky. Věděli jste, že? Republika KOMETA byla původně ve středověku Království KOMETA. To slavné království, kterému se povedlo zneškodnit zlého černokněžníka Filiprdose. Tak velký počin byl po zásluze odměněn. A naše republika, tehdá království, bylo odměněno a získalo krásnou KOMETU, která dodnes svítí pouze a jenom nad naší republikou. Tato kometa je ochránce našeho malého státu. Žádná válka ani nepřítel nás nikdy nepřepadla a to díky ní. 

II.

Druhý táborový den nás čekaly velké oslavy - 1 000 let od porážky Filiprdose. 

Ale dříve než jsme se pustili do oslav, zahráli jsme si první seznamovací hru. Pozor tajnou! Podařilo se nám dostat do tajné laboratoře KOSA a získali jsme tajné materiály přímo z CéMVéčka (= Centrálního mozku vesmíru). Tajná mapa nás dovedla na místa, kam nejspíše ztroskotala mimozemská plavidla. A opravdu, každý oddíl si zpět do tábora přinesl svůj UFO talíř. 

A seznámili jsme se s- oddílovou celotáborovou hrou: Každý oddíl se bude snažit dostat svého UFOnka zpět domů do vesmíru na jeho planetu. Stačí se chovat férově, pomáhat si a konat dobré skutky. A UFonci budou postupně stoupat vzhůru. Který pak oddíl asi vyhraje letošní oddílovou hru? :)

V neděli večer už nás čekala oslava výročí, ALE byla náhle přerušena !!! Vše zaznamenáno na videu zde uloženém:

III.

ANO, ANO stalo se neštěstí. Černá můra Kadimůra nám ukradla naši KOMETU. To si nenecháme líbit. Hned v pondělí jsme se rozdělili do 16ti stopařských skupin. Vyrazíme do VESMÍRU do GigaGalaxie a bez naší KOMETY se zpět nevrátíme. Dostavěli jsme naši RAKETU, sehnali jsme peníze na palivo - při hře KASÍNO. A večer jsme nastartovali raketu, připoutali se do spacáků a s napětím čekali, kde se v úterý ráno probudíme.  


Tři ... jedna ...start ....LETÍME :)


IV.

V úterý ráno jsme se probudili na zvláštní rudé planetě PROKOUK. Její obyvatelé byli mírumilovní, ale vypadali prostě jinak než MY. Naším úkolem bylo zjistit o nich co nejvíc a hlavně co je trápí, abychom jim následně mohli poradit a pomoct a dozvědět se třeba, kde dál hledat naši KOMETU.

Vypátrali jsme toho mnoho:

- planeta je plná rudého prachu, který prokouťany trápí, dráždí jejich tři oči

- nechali si špatně poradit a začali prach zahazovat odpadky, takže planeta je plná odpadků ...FŮJ

- musíme je naučit třídit odpad ....ještě že je náš kamarád TONDA OBAL, který nám s tím přijel pomoci

Prokouťané nám za naši pomoc poradili, kde dál hledat naši KOMETU. Tak jsme zvědavý, kde se zítra probudíme.

V.

Ráno bylo zvláštní probuzení. Krásná planeta to ano, ale nikde žádní její obyvatelé. Záhy jsme zjistili proč. Oni ještě spali. Doletěli jsme na planetu Nehnuťě. A Nehnuťané to byli fakt nejlenošnější osoby, co jsme, kdy poznali. Ale my jim pomůžeme a ukážeme jim, jak fajnové může být pohyb a tanec. Vzali jsme je na pořádnou túru po okolí v rámci hry HRA O ŽIVOT. 

A i rozpohybovat se nám je nakonec povedlo a objevili jsme i naši táborovou hymnu :) ...raketou na mars

VI.

Šestý den jsme se probudili na planetě ROBOTUR, uvítali nás velmi milí roboti a robotice. Ale moc s nimi řeč nebyla, hrozně rychle se jim vybíjeli baterky. Zaútočili na ně neznámí hackeři, tak jsme jim pomohli vrátit jejich paměť při oblíbené hře kapíci. A nakonec jsme to oslavili při zumbě a karnevalu :D

VII.  

V pátek jsme se probudili na opravdu zvláštní planetě SANTUSIE....všude to smrdělo a byly zde poházené tisíce ponožek. A to bychom nebyli MY- Komeťáci, abychom nezakročili a ponožky nespárovali při hře ,,párování ponožek". Santusanům jsme vysvětlili jak důležité je si mýt nohy a názorně jsme jim to předvedli.  A večer vše společně oslavili v bazénu a u táborového ohně.

VIII. 

Ani o víkendu dobrodruzi nevyspávají, probudili jsme se na planetě VÁLKOŠE, oni se k sobě tak škaredě chovali, že jsme jim museli ukázat, jak se k sobě mají chovat správní přátelé, jak jinak než při hře  Teambuilding - hry týmové spolupráce. Vyzkoušeli jsme si toho opravdu mnoho, 16 disciplín - někde na sílu, někde na komunikaci, někde na odvahu....

Dva skoro nejstarší oddíly si pro nás ještě připravily Strašidelný pohádkový les.

IX. 

V neděli jsme navštívili planetu UROUS, všichni tam byli hrozně zarostlý a chlupatý a byla tam hrozná zima. Pomohli jsme Urousanům pochytat blechy při běhací hře. A honem jsme startovali raketu, abychom na otočku zajeli zpět na naši planetu ZEMI = NÁVŠTĚVNÍ ODPOLEDNE!

Všichni jsme se stihli vrátit zpět k raketě, abychom vyrazili za dalším dobrodružstvím, vždyť jsme ještě nenašli naší ztracenou KOMETU. Dobrodružství  na sebe nenechalo dlouho čekat. V noci si nejstarší oddíly zahrály noční hru. A ráno? 

X. 

Ráno jsme se probudili na planetě JUPÍKOV - ,,JUPÍ" !  Jupíci byli moc hodný ale nešikovný a unuděný, tak jsme je naučili tvořit a vyrábět. Pomohla nám s tím suprová návštěva z České televize - pořad Šikulové.

XI. - XII. 

V úterý ráno nás přivítali obyvatelé planety PUŤO, byli legrační malé tělíčko a na zádech velikánský batoh. Vyrazili jsme s nimi po stopách naší komety, jen s batohy a v nich co uneseme, hurá do vesmírné divočiny= čeká nás puťák a dva dny s oddílem, při pochopu a i vařit jsme si museli :) 

Ve středu odpoledne jsme se plný zážitků zase sešli zpět v táboře. To jsme netušili, že zlá čarodějnice Kadimúra a její mimozemský přívrženci se na nás chystají. Ale to netuší, s kým mají tu čest. My jsme Komeťáci !

KADIMÚRU JSME PORAZILI A JEJÍ PŘÍVRŽENCE ZNEŠKODNILI, PODAŘILO SE NÁM VYLUŠTIT I STAROU VESMÍRNOU ŠIFRU A ZÍSKAT ZPĚT NAŠI MILOVANOU KOMETU. 

XIII. 

HURÁ JSME ZPĚT NA PLANETĚ ZEMI A SVÍTÍ NÁM ZASE NAŠE ZÁZRAČNÁ KOMETA. Společný cíl celotáborové hry dovršen. Ale která skupina stopařů je nejlepší? Soutěžíme dál. Uspořádali jsme náš slavný Baldský dostih tak uvidíme, jak jeho výsledky pozmění konečné pořadí. A stihli jsme i vyhodnotit táborovou vesmírnou olympiádu. Dostali jsme medaile, odměny a ti nejlepší i odznaky všestrannosti. Gratulujeme všem.

A večer? Přeci vyhlašujeme táborové OSKARY a poslední pořádná diskotéka ....

XIV - XV. 

Pátek a sobota. Poslední dva dny na táboře. Loučíme se, už teď se nám stýská. A taky se odměňujeme za úžasný ročník KOMETA 2019.

14 dní uteklo jako voda, jsme rádi, že naše KOMETA opět svítí a chrání naši republiku, hodně jsme se nasmáli, ale i naučili. Ještě malá ukázka na závěr: 

Hodně fotogafií a videí najdete na našem facebooku.