PRŮVODCE TÁBOREM

Na této stránce si můžete prohlédnout jednotlivé části a vybavení tábora. Tak hurá na exkurzi...

Poloha a okolí tábora

Tábor leží v chráněné krajinné oblasti Železné hory zhruba 4 km od historického města Polička. Areál tábora je umístěn uprostřed lesa v údolí Baldského vrchu. Balda je místo v příjemném lesním zákoutí, kde při Zlaté studni s železitou vodou bývaly lázně (prosperovaly zejména od poloviny 18. století až do 20. let minulého století). 

Chatky a sruby

Všechny děti jsou ubytovány v chatkách a dřevěných srubech, které jsou přehledně rozmístěny do tvaru písmene U. V chatkách jsou umístěny 4 postele (palandy po 2), skříňka na oblečení a polička na boty. Sruby jsou patrové a pohodlně se v nich vyspí 6 osob. Chatky i sruby jsou udržované a ve velmi dobrém stavu. Vzhledem k tomu, že kapacita tábora je výrazně větší než naše plánované využití, bude mít každý dostatek prostoru a možností volby ubytování. Děti spí z hygienických důvodů ve vlastních spacích pytlích. V případě chladného počasí jsou k dispozici náhradní deky.

Kuchyň a jídelna

Kuchyň s jídelnou jsou umístěny nad centrálním nástupištěm v přední části tábora. Slušně vybavená kuchyň splňuje veškeré hygienické předpisy. Stravování je zajištěno 5x denně (snídaně, svačina, oběd, odpolední svačina, večeře) ve vlastní táborové jídelně, která je propojena s kuchyní výdejními okny.

Dětem vaří kvalifikované kuchařky a jejich dobroty jsou vždy dětmi velmi oceňovány. Na požádání navíc dostane dítě najíst kdykoli od budíčku do večerky. Ke všem jídlům a po celý den jsou dětem k dispozici nápoje.

Společenská místnost

Jako společenskou místnost využíváme prostor jídelny a sousedící zastřešenou terasu. V těchto prostorách se konají různé pěvecké či dovednostní soutěže, estrády, scénky a všemi oblíbené diskotéky.

VOXEL
VOXEL

Prostory pro sport a zábavu

Ideální umístění tábora umožňuje konání většiny her v příjemném a zdravém prostředí lesa. Přímo v areálu tábora je pak travnaté fotbalové hřiště, betonový kurt na basketbal a hřiště na volejbal či nohejbal. Velmi oblíbená je také velká trampolína. Velkou travnatou plochu uprostřed tábora využíváme pro prostorově náročnější hry a soutěže. Stejně jako každý rok, i letos, postavíme dětem maskovanou vzduchovkovou střelnici.

Téměř ve středu tábora je velké ohniště. Právě zde se snažíme dětem přiblížit kouzlo praskajícího táborového ohně doprovázeného příjemnými akordy kytar.

Bazén

Co by to bylo za letní tábor bez vody a koupání? Máme štěstí, že součástí našeho tábora je i poměrně velký bazén. Voda v bazénu je pravidelně udržovaná , kontrolovaná a samozřejmě splňuje nejpřísnější hygienické předpisy pro provoz koupališť.

Stavte se "na skok" :-)

Video jak vypadá náš tábor z ptačí perspektivy aneb návštěva na skok.

Napadla Vás při čtení našeho průvodce nějaká otázka na kterou jste nenašli odpověď? Neváhejte a zeptejte se nás - kometa@kometa.cz - 602609977 (Radek).